Artykuły i pubilikacjeLaser Aphrodite

NOWOŚĆ! Rewitalizacja laserowa pochwy i sromu

Przebyte porody oraz naturalne procesy starzenia powodują zmiany w organizmie kobiety. Zmiany te mają wpływ zarówno na nasze zdrowie fizyczne jak i sferę psychiczną, co rzutuje na samoocenę oraz zadowolenie z życia. Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna, która wykorzystuje procedury małoinwazyjne do leczenia schorzeń i rozwiązywania problemów wymagających do tej pory leczenia operacyjnego. Aphrodite jest innowacyjnym laserem endowaginalnym (dopochwowym), wykorzystywanym w redukcji objawów następujących schorzeń:

  •  Atrofia pochwy

Powszechne schorzenie wywołane zmianami hormonalnymi spowodowanymi niedoborem estrogenu. Objawy: suchość pochwy, stany zapalne, ból w trakcie i krwawienia po stosunku, pieczenie, świąd, obniżenie elastyczności pochwy.

  • Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) i związane z tym mniejsze doznania seksualne

VRS występuje najczęściej po przebytych porodach oraz w okresie menopauzy. Polega na utracie optymalnej struktury i napięcia pochwy, stanowi poważny problem w kontaktach intymnych.

  • Plastyka warg sromowych (labioplastyka)

Asymetria lub zbyt duża wielkość warg sromowych mogą stanowić dla wielu kobiet nie tyko problem estetyczny, ale również funkcjonalny. Mogą mieć wpływ na obniżenie samoakceptacji, a w konsekwencji na problemy ze współżyciem.

  • Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNM)

Problem ten dotyczy znacznej części populacji kobiet, zazwyczaj jest związany z porodem lub z upływającym czasem. Ścianki pochwy ulegają obniżeniu, co wpływa na zmniejszenie nacisku pochwy na cewkę moczową i w rezultacie np. wysiłku fizycznego czy kaszlu dochodzi do popuszczania mniejszej lub większej ilości moczu.

Dzięki zastosowaniu lasera Aphrodite możliwa jest gruntowna rewitalizacja śluzówki, a co za tym idzie przywrócenie naturalnego pH pochwy. Laser działając termicznie na błonę śluzową pochwy sprawia, że staje się ona ciaśniejsza i lepiej nawilżona, co bezpośrednio wpływa na zwiększenie odczuwalnej satysfakcji seksualnej.
Laser Aphrodite umożliwia także pomniejszenie zewnętrznych narządów intymnych, zapewniając krótszy czas gojenia w porównaniu do klasycznych metod chirurgicznych oraz redukuje dyskomfort związany z zabiegiem. Przy Wysiłkowym nietrzymaniu moczu laser również może okazać się pomocny. Jego działanie wpływa na obkurczenie ścian pochwy, powoduje również wzrost jej napięcia i elastyczności, co zwiększa jej nacisk w kierunku cewki moczowej i pęcherza moczowego.

Przebieg zabiegu i efekty

Zabieg jest bezbolesny i trwa 10-15 minut. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy wywołując obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia. Także ułożenie cewki moczowej ulega skorygowaniu, przywracając normalne funkcjonowanie układu moczowego. Poprzez obkurczenie mięśni dna macicy powraca normalne funkcjonowanie układu moczowego, a kobieta odzyskuje pewność siebie i komfort życia. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego dotyczącego zabiegu z użyciem lasera Aphrodite.

Dowiedz się więcej
Nowy dodatkowy numer tel. do rejestracji
796 993 599

Termin badania USG w ciązy proszę ustalać z pielęgniarką
tel. 75 721 04 68 wewn. 22

Pozostałe artykuły i publikacje


Lek-Med.pl 2010 © - strony www dla lekarzy | start | o mnie | zakres usług | referencje | galeria zdjęć | kontakt | polityka prywatności | Stomatolog Lubań